•     Samorząd Uczniowski działający przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego  w Górznie jest organizacją demokratyczną działającą na rzecz uczniów  i zarządzaną przez uczniów.

Samorząd Uczniowski rozpoczął działalność we wrześniu 2019 roku i od tego momentu bardzo aktywnie pracuje. Uczniowie angażują się w życie szkoły i mają mnóstwo  ciekawych pomysłów.

Z działań i akcji Samorządu Uczniowskiego i Szkolnej Rady Wolontariatu:

Nakrętki dla Wojtusia

W naszej szkole zbieramy plastikowe nakrętki. Na pozór bezwartościowe i niepozorne, w rzeczywistości bardzo cenne. Dzięki nim, możemy pomoc innym ludziom, uratować czyjeś życie, ułatwić powrót do zdrowia, czy wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. W naszej szkole zbieramy nakrętki dla Wojtusia, który ma 9 lat i od urodzenia zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną- stwardnienie guzowate. W akcję zaangażowało się wielu uczniów, ale najbardziej klasa VIA, która przekazała najwięcej samodzielnie zebranych nakrętek. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i bardzo prosimy o więcej.

„Pomóż innym…”- wigilijna akcja charytatywna- zbiórka artykułów trwałych, dla potrzebujących- Szpital Mazowiecki w Garwolinie (Sanatorium).

Zarząd  Samorządu Uczniowskiego i Szkolna Rada Wolontariatu zorganizowały zbiórkę na rzecz dzieci przebywających na oddziale w garwolińskim Sanatorium. Cieszymy się, że nasz apel spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem. Wszystkim, którzy się zaangażowali w akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

Konkurs na najpiękniej bożonarodzeniowo udekorowaną klasopracownię

Chcieliśmy, aby nastrój Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły. Aby przeżyć  ten czas w sposób szczególny, Samorząd Uczniowski ogłosił jak co roku konkurs na najpiękniej udekorowaną salę. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały, uczniowie przygotowali oryginalne i piękne ozdoby świąteczne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 grudnia 2019r. podczas uroczystego świątecznego apelu.

Przygotowanie we współpracy z Paniami: Marią Szczęśniak, Jolantą Zamożny, Urszulą Rusak i  Świetlicą stroików  i ozdób bożonarodzeniowych które następnie sprzedawane były podczas rekolekcji adwentowych  na Kiermaszu Bożonarodzeniowym przed kościołem parafialnym i Urzędem Gminy Górzno.

W tym roku również w naszej szkole zostały przygotowane piękne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe.  Zostały one przekazane  na Kiermasz Bożonarodzeniowy w Górznie.Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wszystkie ozdoby i stroiki zostały sprzedane, a dochód uzyskany zostanie przekazany na cele charytatywne.

Ubieranie choinki szkolnej  i złożenie życzeń pracownikom i uczniom szkoły

Jak co roku, razem z naszymi młodszymi kolegami ubieraliśmy choinkę. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości . Choinka pięknie ubrana, czekamy  na święta i Mikołaja.

10.12.2019r. Organizacja Szkolnego Dnia Praw Człowieka i Dziecka

O tym wyjątkowym dniu  pamiętaliśmy również w naszej szkole. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego została przygotowana pamiątkowa gazetka, uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty, a  uczniowie klas młodszych utworzyli wspaniały mór z pudelek z  prawami człowieka i  dziecka.

06.11.2019r.Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły i w życiu pierwszaków. Tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych i tradycyjnie jak co roku nasi młodsi koledzy aby oficjalnie wejść do grona uczniów naszej szkoły   musieli wykonać różne zadania przygotowane prze Zarząd Samorządu. Oczywiście spisali się wspaniale! Witamy ich w naszym gronie i życzymy samych piątek i szóstek!

Zapalenie zniczy na grobach żołnierzy AK,  poległych   w trakcie II wojny światowej oraz na grobach nieznanych i opuszczonych. Włączenie się w akcję  „Szkoła Pamięta”

Porządkowaliśmy i paliliśmy znicze na grobach żołnierzy AK,  poległych   w trakcie II wojny światowej oraz  grobach  nieznanych i opuszczonych.

14.10.2019r.Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia.  Dla naszych ukochanych pedagogów z tej okazji przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny oraz serdeczne życzenia, wielu sukcesów, spełnienia obranego celu oraz by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

05.10.2019r- Szkolny Dzień Chłopaka

W tym dniu wszyscy chłopcy duzi i mali obchodzili swoje święto w naszej  szkole. Samorząd Uczniowski przygotował krótki, humorystyczny program artystyczny. Było dużo śmiechu i radości oraz moc życzeń płynących prosto z serca od wszystkich dziewczynek i pań.

23.09.2019r.-Uroczyste zaprzysiężenie Zarządu Samorządu Uczniowskiego i Szkolnej Rady Wolontariatu

No to do dzieła!!! Zarząd i Szkolna Rada Wolontariatu mogą oficjalnie zacząć pracować.  Postaramy się nie zawieść Waszego zaufania i działać aktywnie na rzecz uczniów i naszej szkoły

20.09.2019r.- Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Tego dnia w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kandydowali uczniowie klas VIII. Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka. Niemal wszyscy uczniowie chcieli oddać swój głos,  zwłaszcza najmłodsi wyborcy, którzy poczuli się bardzo ważni.