•    Czas spędzony w świetlicy szkolnej to czas zabawy połączonej z kreatywnymi zajęciami. W każdym tygodniu realizowana jest ciekawa tematyka zajęć w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. Różnorodność zajęć podyktowana jest planem pracy wychowawczo - opiekuńczej.

• 80 rocznica wybuchu II wojny światowej
            • jesienne dekoracje w świetlicy
            • praca plastyczna - wykonanie zniczy
            • muzykoterapia - nauka słów hymnu ,, Mazurek Dąbrowskiego" i pieśni patriotycznych
            • portrety J. Piłsudskiego
            • barwy narodowe - wykonanie flag i kotylionów oraz dekoracji na uroczystość 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
            • przygotowanie scenariusza spektaklu teatralnego ,,Nasza Niepodległa" na uroczystość 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
            • gry i zabawy
            Zapraszamy do fotogalerii w albumie fotograficznym.

"Święto wszystkich kobiet"
                W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej w Górznie, uczniowie zapoznali się z pojęciem ,, Jestem dobrym kolegą, koleżanką". Powstała wówczas bardzo ciekawa gazetka tematyczna i mała galeria prac dzieci. Natomiast w tym tygodniu nie mogliśmy zapomnieć o zbliżającym się 8 marca Dniu Kobiet. Z grupą uczniów przebywających na świetlicy udaliśmy się również na zajęcia w bibliotece gminnej. Dodatkowo w świetlicy odbyły się  pogadanki na temat wirusów i bakterii oraz podstawowych zasad higieny. Zapraszamy do fotorelacji z tematu tygodnia pt. ,,Święto wszystkich kobiet".

"Zabawy zimowe - bezpieczne ferie zimowe"
               Ostatni tydzień przed feriami zimowymi minął w świetlicy pod hasłem ,, Zabawy zimowe - bezpieczne ferie zimowe". Uczniowie chętnie szkicowali ptaki zimujące w Polsce oraz rysowali kredkami wymarzone ferie zimowe. Dzięki temu powstały w sali świetlicy dwie interesuje wystawy. Zorganizowana została pogadanka pt. ,, Bezpieczne ferie zimowe ".
              Nie brakowało również różnych form aktywnego wypoczynku, zabaw ruchowych i ciekawych konstrukcji z klocków.

"Żyjemy zdrowo"

" Żyjemy zdrowo" to temat, który realizowaliśmy na świetlicy w tym tygodniu. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, jak również z zasadami dbania o higienę osobistą. Odbyły się liczne pogadanki, prezentacje, konkursy. Na zajęciach praktycznych dzieci przygotowały barwne i zdrowe koreczki owocowe, które wszystkim bardzo smakowały.

Ciekawą formą pracy świetlicy była przygotowana przez Samorząd Uczniowski prelekcja czytelnicza. W ciekawy i obrazowy sposób została zaprezentowana baśń H.Ch. Andersena " Kto był najszczęśliwszy". Odbył się quiz wiedzy o baśniach, dzieci odpowiadały na pytania i wykonały ilustracje do baśni.

"Zimowe baśnie"

Uczniowie chętnie brali udział we wspólnym czytaniu i zabawach integracyjnych. W związku z Dniem Babci i Dziadka, na zajęciach plastycznych świetlicy powstały przestrzenne figurki. Nie zabrakło również ciekawych konstrukcji z klocków.

"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"

W tym tygodniu uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej, mogli dowiedzieć się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą. Wyświetlone zostały odpowiednie prezentacje multimedialne oraz przeprowadzone pogadanki zgodne z tematem. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia szkiców ołówkiem postaci różnych gatunków ptaków zimujących w Polsce. Wkrótce powstanie z nich nowa wystawa.

"Wesoły karnawał - czas zabawy"

W pierwszym tygodniu po świętach, uczniowie przebywający na świetlicy wykonali wiele ciekawych wzorów masek karnawałowych. Podczas zabaw konstrukcyjnych z klocków, powstało kilka interesujących budowli.

"Blask Świąt Bożego Narodzenia"

W tym tygodniu wspólnie z uczniami przebywającymi na świetlicy śpiewaliśmy kolędy. Odbyły się rozmowy i zabawy związane z tradycjami świątecznymi. Z uczniami odwiedziliśmy bibliotekę gminną w Górznie, wręczając drobny upominek.

"Konkurs- wyniki"

Julia Wachnicka kl. 1a, Natalia Łączyńska kl. 3b i Julia Chrzanowska kl. 4b odebrały dyplomy za udział w etapie powiatowym konkursu na zakładkę inspirowaną witrażami Stanisława Wyspiańskiego organizowaną przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie. Cieszymy się, że świetlica szkolna w Górznie mogła pomóc dziewczynkom w wykonaniu prac konkursowych. Gratulujemy!

"Mikołajkowa podróż do "Krainy Świętego Mikołaja"
                   W sobotę 7 grudnia świetlica szkolna wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Górznie przygotowała wiele atrakcji. Dzieci z rodzicami przenieśli się do krainy Świętego Mikołaja. Między innymi każdy mógł udekorować samodzielnie swojego pierniczka.

"ROBIMY OZDOBY CHOINKOWE. JUŻ CZAS!

W tym tygodniu uczniowie przebywający na świetlicy mieli okazję wykonać papierowe choinki. Pojawiły się nowe dekoracje świetlicy. W związku ze zbliżającym się niedzielnym kiermaszem bożonarodzeniowym w Górznie, świetlica przygotowała własnoręcznie malowane aniołki z masy solnej oraz zestawy lukrowanych pierniczków!

"GRUDNIOWE TRADYCJE"
                 ,,Grudniowe tradycje". Uczniowie przebywający na świetlicy mieli okazję własnoręcznie przygotować pierniczki do pieczenia a następnie ozdobić je lukrem. Z pomocą dzieci i wychowawców na świetlicy udekorowana została choinka. Pojawiły się też dekoracje mikołajkowe świetlicy oraz korytarzy szkolnych, między innymi portret patrona szkoły Władysława Jóźwickiego w wykonaniu p. Jolanty Zalech-Magnewskiej.

"KULTURA ŻYCIA CODZIENNEGO, CZY ZNASZ SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI"

"ANDRZEJKI - TRADYCJE LUDOWE".