Zapraszamy do albumu fotograficznego
DZIEŃ MAMY W KLASIE 0C
Dnia 28 mają w klasie 0c odbyła się klasowa uroczystości z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaprezentowały program artystyczny dla mam. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersze,śpiewały piosenki oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.
KLASY CZWARTE W MIEŚCIE MIKOŁAJA KOPERNIKA I PIERNIKÓW
W dniach 07-08.05.2024 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia, który przywitał piękną i słoneczną pogodą. Po drodze, pierwszego dnia czwartoklasiści zwiedzali zamek krzyżacki z końca XIII wieku w Gołubiu- Dobrzyniu. Następnie już w Toruniu: Muzeum Toruńskiego Piernika, uczestniczyli w Planetarium im W. Dziewulskiego w interaktywnych zajęciach „Geodium” i „Baza Mars #17” i oglądaliśmy z zachwytem seans „Wirująca Ziemia”. Wyjątkowym przeżyciem była wizyta w Żywym Muzeum Piernika gdzie poznali tajniki wypieku piernika i sami mogli wykonać i wypiec pierniki.
Drugi dzień również był pełen atrakcji. Udali się do domu Legend Toruńskich na teatralne przedstawienie legend za pomocą żywych postaci, w których sami mieli przyjemność uczestniczyć, zwiedzali z przewodnikiem Stare Miasto w Toruniu. Widzieli: Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika i Dom Kopernika, Smoka toruńskiego, Ratusz i wiele, wiele innych budowli. Tego dnia zwiedzili też Muzeum Tony’ego Halika, Kamienicę pod Gwiazdą z Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu i Twierdzy Toruń. Ostatnim punktem tej wyjątkowej wycieczki była wizyta w Domu Kopernika, gdzie mieszkał wielki astronom i oglądanie filmu „Wszechświat”.
Wrócili późną porą bardzo zmęczeni ale bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Toruń na zawsze będzie kojarzył się z pięknymi zabytkami, wspaniałą atmosferą i z zapachem własnoręcznie wykonanych pierników.
PROJEKT " 112 SŁUŻBY RATUNKOWE - MALI RATOWNICY"
13 maja uczniowie klas 1-3 realizowali projekt ,,112 służby ratunkowe - Mali Ratownicy". Jego zadaniem było przybliżenie uczniom zasad udzielania pierwszej pomocy. Program w każdym dziecku zaszczepił umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dodawał odwagi
i pobudzał chęć pomagania innym. Odbyła się prelekcja p. Karoliny Lipiec z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która uwrażliwiała uczniów jak należy zachować się w sytuacjach kryzysowych oraz jak prawidłowo powinniśmy wzywać pomocy. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na koniec nasi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie zademonstrowali nam jakie najczęściej ludzie popełniają błędy podczas prób gaszenia pożaru oraz ich konsekwencję. Następnie Strażacy pokazali nam w jaki sposób powinniśmy postępować, aby prawidłowo ugasić różnego rodzaju pożary.
Serdecznie dziękujemy Policja Garwolin oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie za wspaniały przekaz, poświęcony czas oraz za wspieranie inicjatyw edukacyjnych i wychowawczych.
ZEROWIAKI W STRAŻY POŻARNEJ
7 maja 2024r. dzieci z klasy 0a , 0b, 0c wybrały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, gdzie również było zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszami Policji z Garwolina. Panie policjantki w interesujący i przystępny dla przedszkolaków sposób opowiedziały o trudnej i odpowiedzialnej pracy policji. Przedszkolaki również miały możliwość poznać wyposażenie radiowozów oraz quada policyjnego. Natomiast w Komendzie Powiatowej Straży pożarnej przewodnik – strażak oprowadził przedszkolaki po garażu z pojazdami strażackimi. Nasze przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały z bliska wóz strażacki, oraz niektóre elementy sprzętu ratownictwa technicznego, używanego podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Obserwowali pokazy pożarnicze i akcje na dużych wysokościach ze specjalnym podnośnikiem . Dzieci również miały możliwość zobaczyć wyposażenie i funkcję dyspozytorni, w której musiały się zachowywać się bardzo cicho, bo praca dyspozytora jest bardzo odpowiedzialna. Nasze przedszkolaki były bardzo dzielne i wykazały się podczas wycieczki znajomością, nie tylko numerów alarmowych, ale również zasad bezpieczeństwa w domu czy w ruchu drogowym, jak i wiedzą na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia np. pożaru.
Wszystkim Policjantom i Strażakom serdecznie dziękujemy za uprzejmość i życzliwość jaką nam okazali, wyrażamy uznanie i składamy gorące podziękowanie za ich trudną i często niebezpieczną służbę.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie Nadleśnictwa w Garwolinie. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka oraz kształtowanie postawy proekologicznej.
PIERWSZAKI W LUBLINIE
Muzeum Wsi Lubelskiej (Skansen) zaczarowało naszych uczniów nie tylko malowniczym krajobrazem z przepływającą rzeką Czechówką, ale też szczegółowym odwzorowaniem obszarów dawnego regionu lubelskiego. Dzieci uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych poznały wykonywane dawniej zawody- młynarza, olejarza, garncarza, kołodzieja, rybaka, kowala czy tkacza. Mogli zaobserwować bogactwo architektury i zgromadzonych eksponatów, które odzwierciedlały zwyczaje, obrzędy i codzienną pracę ludzi z minionej epoki. Znajdowały się tam urokliwe stare młyny, zagrody i chaty kryte strzechą, tętniące życiem podczas sianokosów, żniw, dożynek czy innych obrzędów. Każdy region ma swoje skarby. Jednym z kulinarnych skarbów regionu lubelskiego jest pyszny i aromatyczny cebularz. Historię i przepis na wywodzący się z kuchni żydowskiej przysmak uczniowie poznali odwiedzając Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie. Wykonali go samodzielnie pod okiem legendarnej Esterki. Warsztaty edukacyjne pozwoliły uczniom przenieść się w świat kulinarny, zapach cebularzy skusił nie jednego łakomczucha. Tętniący życiem Lublin jest miastem, które warto poznawać podążając jego charakterystycznymi uliczkami. Mali Turyści mogli w ten sposób poznać historię, architekturę, ważne dla miasta postacie i miejsca.
Pogoda dziś dopisała naszym podróżnikom.
ZDROWIE NASZEJ PLANETY
"ZDROWIE NASZEJ PLANETY" to tytuł projektu realizowanego w klasach 0-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie. Inicjatorami były klasy drugie, natomiast zerowe, pierwsze i trzecie dzielnie współpracowały przy realizacji różnych zadań. Działania miały na celu uświadomienie uczniom ich wpływu na środowisko w którym żyją oraz wpojenie nawyków i zachowań proekologicznych. Oto krótka fotorelacja z działań wszystkich klas.
NIEZAPOMNIANA NOC W SZKOLE KL IIIC
To był najlepszy czas na integrację i super zabawę. Wieczorny spacer z latarkami i dreszczykiem emocji, piżamowe party z piłkami, skakankami oraz przeszkodami mnóstwo dobrego humoru i radości, przyjacielskie rozmowy , pogaduchy do poduchy, wspólnie przygotowywanie posiłków i dbanie o porządek.TO BYŁA PRAWDZIWA FRAJDA. NIEZAPOMNIANA NOCKA.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
Dnia 22 kwietnia 2024r. w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi do Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie zawitali pracownicy firmy ,,EkoLider". Głównym celem tej wizyty było kształtowanie wśród pierwszoklasistów umiejętności ochrony środowiska, a w szczególności segregowania odpadów oraz ukazania znaczenia segregacji dla naszego środowiska. Pani Paulina Wyglądała -Szarek przedstawiciel firmy „EkoLider” przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I. Dzieci dowiedziały się co się dzieje z odpadami, co można odzyskać z plastiku, gdzie trafiają butelki? Jednak dużą atrakcją tego dnia była śmieciarka, którą dzieci mogły zobaczyć przy pracy,co zrobiło na nich ogromne wrażenie.Wiele emocji,wśród dzieci wzbudził konkurs ekologiczny dla nauczycieli. Rywalizacja była zawzięta, a doping wychowanków nieoceniony. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjne, zakładki do książek ,odblaski i zeszyty ufundowane przez firmę EKOLIDER, za które serdecznie dziękujemy! Dzień ten pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów. Wierzymy, że prawidłowe nawyki dotyczące segregacji odpadów na dobre zagoszczą w ich domach.
KLASY DRUGIE W CENTRUM NAUKI KOPERNIK
17 kwietnia uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi mogli podziwiać niezwykłe eksponaty, wziąć udział w zajęciach praktycznych w majsterni oraz obejrzeć film animowany w planetarium pt: "3,2,1 Start". Następnie uczniowie udali się na lekcje wychowania fizycznego do parku trampolin "Hangar 646", gdzie mieli okazję poprawić kondycję oraz koordynację ruchową i równowagę. Była to bardzo aktywna wycieczka.
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WARSZAWY
Uczniowie kl.IIIA , kl.IIIC brali udział w wycieczce do Warszawy dn.11.04.2024r . Zwiedzali Akademię Pożarniczą , poznawali tajniki zawodu STRAŻAKA. Wszyscy byli wsłuchani w opowieści młodych podchorążych. Zwiedzali Muzeum X Pawilon Cytadeli Warszawskiej. Poznali celę i pokój przesłuchań bohatera narodowego marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Następnie w pięknym słońcu odbył się spacer oraz zajęcia edukacyjne w ZOO. Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie obserwoli zwierzęta, jednak najwięcej emocji dostarczyły goryle i szympansy, które swoim zabawnym zachowaniem poprawiły wszystkim humor. To był super wyjazd integrujący uczniów.
ZERÓWKOWICZE O ZĘBY DBAJĄ
Wszyscy zerówkowicze wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola stomatologa panią Marlenę Gałązka - Matrybę. Na spotkaniu pani stomatolog przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie i demonstrowała prawidłowe szczotkowanie. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom znane. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od pani stomatolog oraz książeczki z Czyściochowej Akademi Rossmann, które kształtują dobre nawyki higieniczne.
WARSZTATY PLASTYCZNE
Święta tuż,tuż... Wielkanoc kojarzy nam się z wieloma tradycjami. Jedną z nich jest ozdabianie jajek. Własnie takie dzialanie było tematem plastcznych warsztatów przeprowadzonych w klasach drugich naszej szkoły.
TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH
TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH - dzień z biologią. Uczniowie mogli ułożyć puzzle zagrać w memory. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obserwacje przy użyciu mikroskopu.
TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH
Tydzień nauk ścisłych rozpoczęliśmy obchodami Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Uczniowie poznali historię liczby Pi, wysłuchali wierszy, piosenek i muzyki inspirowanej liczbą Pi. Kolorowali spirale liczb z rozwinięciem liczby Pi, wykonali plakaty. Uczniowie klasy ósmej w doświadczalny sposób poznawali liczbę Pi mierząc długość i średnice różnych okręgów.
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WARSZAWY
Za naszymi Pierwszakami kolejna wycieczka. 1 marca uczniowie klas pierwszych wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Korzystając ze sprzyjającej pogody udali się oni na spacer ulicami stolicy, którego celem był Teatr Capitol gdzie obejrzeli spektakl pt. "Brzechwa 2020". Potem był już pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli tam poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Później udali się do Planetarium Centrum Nauki Kopernik, gdzie wzięliśmy udział w pokazie pt. ,,Rewolucja Kopernika” i odbyli wirtualną podróż po kosmosie, mając wrażenie, że są w przestworzach i obserwują galaktykę z kabiny statku kosmicznego. Czas w tym niesamowitym miejscu minął bardzo szybko. Po pobycie w CNK znaleźli jeszcze chwilę na spacer wzdłuż Wisły, gdzie mogli zobaczyć Pomnik Warszawskiej Syrenki. Wycieczka niewątpliwie rozbudziła w naszych Pierwszoklasistach ciekawość poznawania świata i ciągłego uczenia się, pokazała, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i zaspokajać swoją ciekawość. Z Warszawy wyjechali zadowoleni, uśmiechnięci, pełni wrażeń i bogatsi o zdobytą wiedzę.
DZIEŃ NAUKI POLSKIEJ
To wyjątkowy czas na przeniesienie się i poznanie wybitnych POLSKICH NAUKOWCÓW. Taką możliwość dali nam uczniowie klas trzecich , którzy dzięki swojej wiedzy i kreatywności przybliżyli nam postać MIKOŁAJA KOPERNIKA, MARII SKŁODOWSKIEJ- CURIE oraz IGNACEGO ŁUKASIEWICZA. Wyjątkowi goście odwiedzili uczniów klas młodszych, panią wicedyrektor Agnieszkę Rudnik oraz pana dyrektora Roberta Kuźbidę, z którym rozmawiali o tym, jak ważną rolę w świecie odegrali POLSCY NAUKOWCY. Dzisiejszy dzień rozpoczął naukowy tydzień uczniów klas trzecich.
ROBOTY HUMANOIDALNE ZAPROJEKTOWANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY IIIC
To były zajęcia pełne dynamiki i super organizacji grupowej. Oczywiście nie zabrakło kreatywności i dobrej zabawy.
Tegoroczny Tłusty Czwartek klasa 2a uczciła nie tylko słodkim poczęstunkiem, ale również zajęciami kulinarnymi. Uczniowie pod opieką wychowawcy oraz rodziców przygotowali smaczne faworki, a następnie skosztowali je wraz z rówieśnikami.
Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości szkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie zaproszeni goście, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Zerówkowicze przygotowali piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie odbył się poczęstunek, o który zatroszczyli się rodzice, za co serdecznie dziękujemy. To był naprawdę wyjątkowy dzień .Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze szkolne mury.
"ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI DZIŚ..."
Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia dziś ogarnęła całą naszą szkołę. Piękny występ uczniów klas IIIA IIIB IIIC IVC przypomniał nam o narodzinach Jezusa w ubogiej stajence. Wsłuchani w melodie płynące w tę niezwykłą betlejemską noc mogliśmy ponownie otworzyć nasze serca na BOŻĄ MIŁOŚĆ.
POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM STARSZYM I SAMOTNYM
POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM STARSZYM I SAMOTNYM - pod takim hasłem przebiegała gminno - parafialna bożonarodzeniowa akcja charytatywna, w której wzięła udział społeczność klasy 2a ( rodzice, uczniowie oraz wychowawca). Takie wspólne działanie przyniosło uczestnikom wiele radości i satysfakcji z dzielenia się dobrem z innymi. Przygotowana paczka jeszcze przed świętami trafi we właściwe ręce.
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE - KLASA 0b
Uczniowie klasy 0b wraz z rodzicami i nauczycielami spędzili wtorkowe popołudnie w szkole… na rodzinnych warsztatach Bożonarodzeniowych. Spotkanie uczniowie rozpoczęli pięknymi i skocznymi pastorałkami oraz tańcem mikołajów. W przyjemnej, rodzinnej atmosferze dzieci z pomocą rodziców wykonały skrzaty oraz dekorowały świąteczne pierniczki. Zwięczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy "Dzisiaj w Betlejem".
PIERWSZAKI NA ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATACH KGW "KOBYLANKI'
Dzisiejszy dzień obfitował w wiele atrakcji dla uczniów klas pierwszych. W odpowiedzi na zaproszenie Pań z KGW, dzieci wyruszyły w odwiedziny do świetlicy Wiejskiej w Kobylej Woli, gdzie czekało na nich wiele zadań. Nasi uczniowie wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe w postaci drewnianych choinek oraz ozdabiali pierniczki własnoręcznie przygotowane przez Kobylanki. Ku radości pierwszaków Panie zatroszczyły się również o ich brzuszki i przygotowały przepyszny poczęstunek- tak uwielbiane tosty, frytki oraz słodziutki, domowy kompocik.
W piękny, świąteczny klimat uczestników spotkania wprawiły kolędy i pastorałki, w śpiew których wszyscy chętnie się włączyli. W podziękowaniu za tak miłą gościnę nasi uczniowie również przygotowali dla Pań z KGW zadania do wykonania, aby mogły one otrzymać order ,,Przyjaciela Pierwszaka". Nie małym zaskoczeniem dla wychowawczyń było czekające na nie zadanie. Polegało ono na wykonaniu choinki, ale w smacznej kulinarnej odsłonie. Czy podołały zadaniu? Myślimy że tak.
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń dla małych i dużych. Wielkie podziękowania dla Pań z KGW ,,KOBYLANKI"
11 grudnia klasa 0b brała udział w Mikołajkowej wycieczce do Warszawy. Dzieci dekorowały torciki wedelskie w Pijalni czekolady Wedel, próbowały czekoladowych przysmaków, obejrzały świąteczny film pt."Kicia Kocia", aktywnie bawiły się na placu zabaw w Hulakula. Nie zabrakło również spotkania ze Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom prezenty. To był bardzo dobry dzień, w którym nie zabrakło wrażeń.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"
7 grudnia 2023r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs dla klas I-III ,,ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ". 2023/2024. Uczniowie mieli do rozwiązania 21 pytań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej mając na to 60 minut. W tej edycji wzięło udział 41 uczniów z klas 1a,1b ,1c oraz 10 uczniów z klasy 3c. Zadania nie należały do łatwych, dlatego nasi ochotnicy musieli wykazać się dużą wszechstronną wiedzą .
Wszystkim gratulujemy udziału, bo to niełatwe wyzwanie i życzymy jednocześnie sukcesów czekając na wyniki! TRZYMAMY KCIUKI!!
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w Naszej Szkole podtrzymujemy Mikołajkową tradycję! Wszyscy Uczniowie dziś przyszli do szkoły ubrani na czerwono i w pięknych mikołajkowych czapkach.
Wszyscy Uczniowie byli w tym roku bardzo grzeczni, wiec otrzymali słodkie prezenty od Świętego Mikołaja i magicznych Aniołków.
MIKOŁAJKOWY WYJAZD PIERWSZOKLASISTÓW DO WARSZAWY
Dzień 30 listopada to był dniem pełnym atrakcji i wrażeń dla uczniów klas pierwszych. Zabawa i warsztaty wykonania ekologicznej świecy to tylko część atrakcji jakie uczniowie doświadczali w Smart Kids - Centrum Mądrej Zabawy. Uczniowie mieli przyjemność obejrzeć projekcję wzruszającego filmu pt ,, Poczta Świętego Mikołaja" i poznać tradycje bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Wielkim zaszczytem było dla pierwszaków oddanie czci, zapalenie znicza i możliwość obserwacji zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Na uczniów naszej szkoły czekał w parku wyjątkowy gość, który jak twierdził, szukał w parku grzecznych dzieci i odnalazł je wśród uczniów z Górzna. Święty Mikołaj obiecał pierwszakom, że odwiedzi wszystkich uczniów już niebawem.....
A więc czekajmy.
Kochany Święty Mikołaju...Tak uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc rozpoczęli w dniu dzisiejszym pisanie listu do Świętego Mikołaja. Listy były wzruszające i szczere. Uczniowie pozdrawiali Świętego Mikołaja,pisali co u nich słychać i jak się czują, oczywiście nie mogło zabraknąć prośby o wymarzony prezent.
Teraz listy poszły w świat i czekamy...z niecierpliwością na Święta Bożego Narodzenia.
KLASY TRZECIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ I MUZEUM REGIONALNYM
Klasy IIIa , IIIb, IIIc z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górznie i Muzeum Regionalnym w Górznie . Pani Dyrektor Agnieszka Mucha zapoznała trzecioklasistów z bardzo ciekawą prezentacją dotyczącą historii Górzna. Uczniowie zwiedzając Muzeum poznali wiele eksponatów z życia codziennego dawnych mieszkańców. Z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o naszej Małej Ojczyźnie.
ZERÓWKI W BIBLIOTECE W GARWOLINIE
29 listopada odbyła się wycieczka klas 0a, 0b i 0c. Dzieci zwiedzały Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie oraz wykonały zakładki do książek, następnie obejrzały spektakl teatralny w CSiK Garwolin pt." Polskie miasta w baśni i legendzie ".
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO LUBLINA
W ramach poznawania dziedzictwa cywilizacyjnego Europy klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Podczas wyjazdu uczniowie poznali historię miasta oraz tradycje regionu. Poza tym, podczas aktywnego zwiedzania Kosmoparku, miały okazję odbyć podróż w kosmos.
Klasy Oa, Ob, Oc obchodziły dziś Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się jak powstał Dzień Misia, następnie odbył się poczęstunek. Dodatkowo zadaniem dzieci było zaprojektowanie swojego wymarzonego Misia. A na koniec zeróweczki wraz ze swoimi misiami wybrały się na spacer szkolnymi korytarzami, gdzie starsi koledzy i koleżanki przyłączyli się do śpiewu piosenek. To był bardzo udany, misiowy dzień.
UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH W OTRĘBUSACH - siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca " MAZOWSZE"
Dzięki hojności i życzliwości Wójta Gminy Górzno-Pana Waldemara Sabaka, który ufundował bilety i przejazd, klasy I Szkoły Podstawowej w Górznie, Samorządkach i Łąkach, miały możliwość obejrzenia najnowszej produkcji zespołu ,,Mazowsze" pt.,, Kolory".To bajka muzyczna, która przeniosła nas na chwilę do innej, magicznej rzeczywistości. W roztańczonej, rozśpiewanej i dowcipnej opowieści dzieci urzekła paleta barw, śpiew, taniec i muzyka budząca niezapomniane wrażenia. Drugim punktem wycieczki sfinansowanym przez rodziców była wizyta w pobliskim Muzeum Motoryzacji i Techniki. Bogata kolekcja zabytkowych, różnorodnych pojazdów, wyposażenie dawnej sali lekcyjnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego bardzo zaciekawiły i zachwyciły dzieci. Nietuzinkową atrakcją była przejażdżka piętrowym, londyńskim autobusem. Jeszcze raz dziękujemy za ten wspaniały upominek z okazji ŚLUBOWANIA KLAS I.
21 listopada klasy Oa i Oc wyruszyły na jednodniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Prywatnym Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, gdzie mogliśmy zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się nasze pojazdy. Obecnie wśród zbiorów znajduje się ok. 300 zabytkowych pojazdów. Są samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty, rowery, motocykle, czołgi oraz wiele sprzętów gospodarstwa domowego z minionych epok. Atrakcją był przejazd czerwonym piętrowym angielskim autobusem. Następnie odwiedziliśmy krainę krówek w Milanówku, gdzie poznaliśmy historię oraz tradycję słynnej krówki ciągutki. Obserwowaliśmy pełen proces przygotowywania tych słodkości. Zwiedziliśmy zakład produkcyjny oraz spróbowaliśmy świeżutkich krówek. Każde dziecko zaprojektowało własną, kolorową etykietę do cukierków, nauczyło się samodzielnie zawijać krówki oraz otrzymało słodką niespodziankę. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy smaczny obiad w pięknej i klimatycznej restauracji ,, Winogrono”.
XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Dziś 17 listopada obchodziliśmy XIII światowy dzień tabliczki mnożenia. Klasy trzecie wykazały się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i zachęcały swoich młodszych kolegów do matematycznych zabaw podczas przerw.
OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
,,NARÓD BEZ HISTORII BŁĄDZI, JAK CZŁOWIEK BEZ PAMIĘCI"
Uczniowie szkoły zaprosili nas w pouczającą podróż do przeszłości. Montaż słowno - muzyczny w ich wykonaniu zobrazował społeczności szkolnej trudną drogę Polski do niepodległości.
KLASA OA W MANUFAKTURZE SMAKU I ZABAWY
Dnia 31.10 klasa OA wybrała się do Manufaktury Smaku i Zabawy do Goniwilka. Dzieci miały przyjemność ozdobienia toreb ekologicznych za pomocą szablonów, jak również skosztowały pizze. Ogromną frajdą była zabawa w sali zabaw, gdzie dzieci mogły integrować się i dobrze bawić.
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W dniach 23 – 27 października 2023r. ramach tygodniowej akcji związanej z bezpieczeństwem w Internecie nasi nauczyciele pani Marta Bober, Aneta Prożych i pan Leszek Kozłowski przeprowadzili zajęcia komputerowe z bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące w Internecie. W czasie zajęć mogliśmy zobaczyć jak dzieci wyobrażają sobie zagrożenie w Internecie. Ich wyobraźnia zadziwia.
"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
26 października klasy 0a, 0b, 0c w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego " Mały miś w świecie wielkiej literatury " gościły Panią wicedyrektor Agnieszkę Rudnik, która przeczytała dzieciom bajkę " Kubuś Puchatek "- urodziny Kłapouchego. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, odpowiadały na zadane pytania, śpiewały piosenkę oraz wykonały prace plastyczne do wysłuchanej bajki. Zerowiaki lubią takie czytelnicze spotkania.
XXIII DZIEŃ PAPIESKI " Św. JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA"
Spotkanie uczniów z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II, wielkim Polakiem ,,ojcem narodu", drogowskazem prawdy, dobra i miłości. Ojcze Święty prowadź nas dalej.
WYCIECZKA KLAS 8 i 7 OŚWIĘCIM - KRAKÓW - WIELICZKA
Klasy 0a,0b , 0c odwiedziły Muzeum Regionalne w Górznie. Celem wizyty było podsumowanie tygodniowego tematu pt.,,Dawniej i dziś".
WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO ZAMOŚCIA
W dniu 20.10.2023r. uczniowie klas szóstych odwiedzili Zamość. Jesienna aura sprzyjała spacerowaniu i zwiedzaniu tego urokliwego miasta. W czasie spaceru zwiedziliśmy między innymi: Rynek Wielki z arkadowymi kamienicami i ratusz, Rynek Solny i Wodny, Katedrę zamojską, Muzeum Zamojskie, Akademię Zamojską. Dużą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie fortów i bastionów. Wyjazd zakończył się odwiedzinami w Zwierzyńcu w Roztoczańskim Parku Narodowym.
Na uroczystym apelu w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej spotkali się nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie słowami poezji i od serca wyśpiewanymi piosenkami wyrazili swoją wdzięczność pracownikom oświaty za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy. Młodzi aktorzy(uczniowie klas VIII),w formie scenki zaprezentowali wątek historyczny odnoszący się do obchodzonej w tym roku 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Miłą niespodzianką dla pedagogów był występ akrobatyczny uczniów oraz partia solowa wykonana na skrzypcach przez jedną z uczennic klasy VIa. W następnej części spotkania, serdeczne słowa podziękowań w stronę pedagogów popłynęły z ust przewodniczącej Rady Rodziców p. M. Wolskiej ,która doceniła troskę o dobro wychowanków. Dyrektor szkoły, p. R. Kuźbida złożył całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za odpowiedzialność, za serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi i życzył wiele satysfakcji w pracy nauczyciela. Społeczności uczniowskiej podziękował za zaangażowanie w uświetnienie Dnia Nauczyciela.
Spotkanie zostało zakończone pokazem technik sztuki walki taekwondo w wykonaniu sportowców ze Szkoły Walki Top Gun. Zarówno dorośli jak i dzieci z entuzjazmem obserwowali sprawność fizyczną zawodników.
Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego apelu miło spędzili czas.
PYSZNE I ZDROWE KOLOROWE KANAPKI
Klasy pierwsze przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sera, twarożku, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. Dlatego wszystkie pierwszaki chętnie zjadały swoje kanapki, a i z najbliższymi też się podzieliły. Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania oraz rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności.
W obecności zaproszonych gości: Wojta Gminy Górzno P. Waldemara Sabaka, Dyrektora Szkoły P. Roberta Kuźbidy, wicedyrektor szkoły P. Agnieszki Rudnik, kierownik świetlicy P. Elżbiety Sabak, inspektora ds. Oświaty p. Marzeny Chmielak, nauczycieli oraz rodziców dnia 05.10 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie pięknie zaprezentowali swoje umiejętności przed publicznością. Uroczystość pasowania na ucznia jest wieloletnią tradycją szkoły w Górznie, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych. W trakcie trwania części artystycznej niejednokrotnie powtarzały się slowa: "Patriota", "Ojczyzna", "Polska", "Polak", "symbole narodowe", przez które Pierwszoklasiści wyrażali miłość do swojej ojczyzny, a tym samym udowodnili, że zasługują na pasowanie na Ucznia- Patriotę. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez dzieci, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły P. Robert Kuźbida. Tym samym Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie, czego dowodem były wręczone dyplomy.
Wycieczka klas 5a i 5b. Spacer w październikowym słońcu, osobliwości przyrody i rycerskie pojedynki.
Miłosierni jak Samarytanie - Rodzina Ulmów z Markowej. Z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów w naszej szkole pojawiła się wystawa przypominająca o ich wielkim bohaterstwie.
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024