NAD BAŁTYKIEM - WYCIECZKA Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ

Uczniowie z klas 4-5-6-7 zwiedzali ciekawe zakątki naszej ojczyzny w ramach programu,, Poznaj Polskę". Trzydniowa wyprawa to:

Pierwszy dzień : siedziba zakonu krzyżackiego w Malborku, następnie krótka podróż i powitanie morza w Sopocie, spacer nadmorską plażą i najdłuższym w Europie drewnianym molo. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu,, Oliwia" w Gdańsku.

Drugi dzień :zabytkowa katedra w Oliwie, spojrzenie w kierunku historii na Westerplatte, a odrobinę później zwiedzanie urokliwego Gdańska i jego licznych atrakcji turystycznych min. Pomnik Stoczniowca, Starówka, Żuraw, katedra. Kolejny punkt to Gdynia i Skwer Kościuszki. Widok zacumowanych okrętów i statków żeglarskich a wśród nich niszczyciel ORP,, Błyskawica"i masztowiec,, Dar Pomorza".

Trzeci dzień: Muzeum Bursztynu i liczne wystawy przyrodnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Potem pożegnanie z Bałtykiem i przejazd do miasta Mikołaja Kopernika. W Toruniu spacer zabytkowymi uliczkami, tajemnicze opowieści przewodnika, Krzywa Wieża, obiad, zakup toruńskich pierników i droga powrotna. Czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek, słoneczna jesienna aura, zdobyta wiedza i doświadczenie świadczyły o udanym wyjeździe. Dowodem są pamiątkowe zdjęcia.

KLASA ÓSMA - PODKARPACIE

W dniach 19-21 października uczniowie klasy VIII byli na trzydniowej wycieczce na Podkarpaciu. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Poznaj Polskę". Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zamek w Łańcucie oraz Łaźnie Rzymskie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Solinę i zaporę wodną oraz jechaliśmy gondolami linowymi nad Jeziorem Solińskim. Później odwiedziliśmy Komańczę, czyli miejsce uwięzienia Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec przejechaliśmy malowniczą trasą Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

KLASY TRZECIE W LUBLINIE

"Poznaj Polskę" to projekt, który umożliwił uczniom klas trzecich uczestnictwo w wycieczce do Lublina. Z wielkim zaciekawieniem mali turyści zwiedzali i podziwiali Ogród Botaniczny UMCS, którego jesienne barwy urzekły nas wszystkich. Jakie są ginące zawody? - na to pytanie otrzymaliśmy odpowiedź w trakcie lekcji muzealnej, w Skansenie Wsi Lubelskiej. Spacer po urokliwej Starówce Lubelskiej dopełniła piękna pogoda.